Autor Wątek: Pytanie o czas.  (Przeczytany 5877 razy)

kici1982

• Nowy użytkownik
  • *
Pytanie o czas.
« dnia: Maj 02, 2012, 12:06:03 pm »
Mam pytanie, jaki czas spedzany przy komputerze (a nie na pracy, tylko przegladajac sobie strony internetowe) uznaje sie za uzaleznienie? Codziennie lubie sobie polazic po roznych stronach, spedzam na tym wolny czas, ale ile godzin powinno mnie niepokoic? (jestem na tej stronie przypadkiem, ale tak sie zastanawiam)

k.

Jozi

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: Pytanie o czas.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2012, 08:45:24 am »
Nie wiem jaki czas to już uzależnienie, ale wydaje mi się,, że ja chyba jestem uzależniony. Jak wracam z pracy, gdzie i tak cały czas siedzę na kompie to muszę włączyć neta bo nie mogę na niczym się skupić. ciągle myślę, że ktoś na pewno coś napisał a jak się okazuje , że skrzynka pusta to "na chwilę" włączę sobie grę i przepadam na cały wieczór a czasem noc. nie potrafię nad tym zapanować i o ile wczesniej wydawało mi się to normalne to od niedawna zaczynam się niepokoić. W sumie nie wiem co mam ze soba zrobic bo myslę ze na terapie to za wczesnie ale troche przeraza mnie to co bedzie dalej.

marla

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2012, 02:37:05 pm »
komputer z całą pewnością wciąga, jeśli chodzi o Facebook to trwają już badania nad tym uzaleznieniem:
 http://www.dobreprogramy.pl/W-Norwegii-powstala-skala-uzaleznienia-od-Facebooka,Aktualnosc,33096.html

gencjanowy

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2014, 09:51:29 pm »
Komputer wciąga niesamowicie, portale typu facebook również. Siadamy do komputera niby na godzinę, a zanim się obejrzymy jest już wieczór:-)

Gliwice www.maszynybudowlane24h.pl/maszyny-budowlane-gliwice
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2014, 09:06:04 am wysłana przez gencjanowy »

Ku dobremu

• Nowy użytkownik
  • *
  • Bo każde wydarzenie może prowadzić ku dobremu...
    • Ku dobremu - Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień dla Młodzieży
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2015, 11:16:26 pm »
Na pewno komputer intensywnie działa na emocje, a jak działa na emocje, to ma potencjał do uzależniania.
Pierwszy Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień dla Młodzieży
www.leczenieuzaleznienia.com.pl

Centrum Pomocy Psychologicznej i Terapii Uzależnień
www.kudobremu.pl

Szymoniak

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2015, 11:13:59 am »
Raczej dużo, większość mojego wolnego czasu spędzam na grzebaniu w internecie. to będzie jakieś 5-6 h na dobę plus z 8h pracy :D

BasiaN

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 02, 2015, 01:16:55 pm »
Z reguły w wolnym czasie gram i przeglądam internet z 3h na dobe i 8h pracuje :D

Szymoniak

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2016, 09:21:54 am »
Teraz to i smartfon to rodzaj komputera i każdy z nas ma go ciągle przy sobie więc spędzamy w siec ibardzo duzo czasu ;) Jakies facebooki etc.