Autor Wątek: Szukam dobrego ośrodka prowadzącego terapię alkoholową z detoksem - Wielkopolska  (Przeczytany 1852 razy)

Kaczorowska

• Nowy użytkownik
  • *
Cześć, pomoże ktoś w znalezieniu ośrodka terapeutycznego na terenie Wielkopolski? najlepiej żeby sami prowadzili też detoks. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Szymoniak

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: Szukam dobrego ośrodka prowadzącego terapię alkoholową z detoksem - Wielkopolska
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2017, 06:15:07 am »
Jeśli zależy ci na kompleksowym skutecznym leczeniu to najlepiej poczytać na tej stronie: poznandetox.pl jak to wygląda. Oferują pełną terapię ale co ważniejsze dostosowują pod chorego. Nie lecą jednym schematem ze wszystkimi którzy do nich trafiają. Przechodzi się dokładny wywiad i badania, później na ich bazie tworzą plan. Znam osobę której pomogli także myślę że warto.

Katatonik

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: Szukam dobrego ośrodka prowadzącego terapię alkoholową z detoksem - Wielkopolska
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2017, 06:13:39 am »
Myślałem że terapia alkoholowa to terapia alkoholem :P. Trochę głupio to napisałaś.

Kaczorowska

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2017, 12:32:51 pm »
to nie myśl za dużo. Szymoniak napisz mi proszę coś więcej o leczeniu w tym ośrodku. Na czym polega terapia i czy jest w miarę anonimowo?

Aguś

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2017, 12:52:53 pm »
Cześć! Na detoksie w Poznaniu był mój syn. Aż wstyd się przyznać ale teraz jak już wyszedł z nałogu to opowiadam jego historie jako przestroge dla innych mlodych ludzi. Terapia jest uzalezniona od stanu osoby trafiajacej do osrodka. Ogólnie rzecz biorąc najpierw potrzebny jest detoks czyli odtrucie organizmu a później zaczyna się terapie wlasciwą. Osrodek jest zamknięty i anonimowy ale nie stwarza wrażenia więzienia. Wygląda bardziej jak dobry, rodzinny motelik.

Szymoniak

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2017, 11:52:28 am »
Dokładnie, z ważniejszych rzeczy warto dodać że mają świetnych psychologów. Potrafią rozmawiać z ludźmi przez co nie czujesz się jak na przesłuchaniu. Praca z alkoholikami jest trudna, trudno ich otworzyć i zachęcić do szczerości dlatego to tak ważna część leczenia.

Kaczorowska

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 16, 2017, 09:08:59 am »
Bardzo dziękują Wam za pomoc.

Szymoniak

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 16, 2017, 11:52:33 am »
Nie ma za co, ciesze sie ze moglem cos podpowiedzieć :)

Pani_Lusia

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 13, 2017, 08:51:34 am »
Może jestem w błędzie ale jakos nie do końca chce mi sie wierzyć że z tak złożonej i skomplikowanej choroby jak alkoholizm można się wyleczyć w tak prosty sposób. Na to wychodzi z tej dyskusji - miły motelik, w ogóle sielanka i tylko sobie czekasz aż samo przejdzie.

tatar

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 13, 2017, 02:08:37 pm »
Najwyrazniej mamy jakie inne rozumienie tekstu, bo nikt nie wspominał o tym czy leczenie jest trudne czy nie. Widziałem natomiast opinie o miejscu. Trochę się rozminęłaś z tą docinką.

midage

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 14, 2017, 08:08:34 am »
Leczenie alkoholizmu to długa i ciężka droga, dlatego nie ma się co dziwić że jak ktoś przez to przeszedł to jest zadowolony i wspomina pozytywne strony pobytu w osrodku. Znam osobiście kogoś kto był w Poznaniu na detoksie i sporo od niej wiem o zabiegach i ogólnie o wszystkim co się z tym wiąże. Odnosząc się do posta K1 to słyszałem kiedyś że coś co jest proste nie zawsze jest łatwe. Wyleczyć się z alkoholizmu jest prosto bo trzeba przestać pić, ale droga jaką trzeba pokonać żeby być wolnym od nałogu nie jest łatwa. Pozdrawiam.

krokusowa

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 14, 2017, 01:08:10 pm »
Hej, mam w rodzinie alkoholika który chce się w koncu wyleczyć i podjąć się leczenia. Pytanie czy placówki państwowe to dobry pomysł? Znajomy lekarz nam polecał ale nigdy nie miałam dobrych doświadczeń ze służbą zdrowia dlatego wolę zapytać.

midage

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 15, 2017, 07:36:37 am »
No i dobrze że pytasz bo skuteczność państwowych placówek jest praktycznie zerowa. Naprawdę nie wiem jak to jest że nikt się im jeszcze nie dobrał do tyłków za średnioweiczne metody leczenia ale to już inny temat. Prywatne osrodki to zupełnie inna bajka, a jeśli ta osoba naprawdę chce się leczyć to szkoda żeby zmarnować ten zapał dlatego znajdźcie prywatny a będzie dobrze.

krokusowa

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 15, 2017, 11:32:19 am »
Dobra dzięki za odpowiedź :)