Autor Wątek: Co zrobić, gdy dziecko uzależnione jest od alkoholu?  (Przeczytany 2381 razy)

Aguś

• Nowy użytkownik
  • *
Co zrobić, gdy dziecko uzależnione jest od alkoholu?
« dnia: Styczeń 24, 2017, 01:57:34 pm »
Zdaję sobie sprawę, jak teraz w oczach wielu z was muszę wyglądac jako matka, jednak proszę, abyście nie oceniali mnie pochopnie. Jestem kobietą, która od 10 lat wychowuje swoją córkę samotnie, mąż niestety zmarł, a nam nie przysugiwała żadna renta. Być może popełniłam wiele błędów próbując wychować swoją córkę, a nawet na pewno, skoro teraz muszę zmagać się z tym, że moje 17 letnie dziecko pije niemal codziennie, praktycznie nie chodzi do szkoły, że już nie mówię o pełnieniu innych obowiązków. Ja nie mam nad tym kontroli, bo prawie cały dzień jestem w pracy, a wieczorem albo jej nie ma, albo już jest urobiona. Co mam w takim wypadku zrobić?

Marcela

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: Co zrobić, gdy dziecko uzależnione jest od alkoholu?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2017, 02:29:20 pm »
Szczerze Ci współczuję. Wierzę, że gdybyś mogła, to inaczej byś to wszystko poustawiała.. W każdym razie na pewno próbowałabym na Twoim miejscu znaleźć jakiś ośrodek terapii. Póki Twoja córka jest pod Twoją władzą rodzicielską i nie ma 18 lat, to masz prawo wysłać ją do takiego ośrodka.

midage

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2017, 07:03:34 am »
Mnie zastanawia tylko to, co popycha dzisiejszą młodzież, by tak pić. Bo przecież to widzać, że córka koleżanki nie jest sprawą jednostkową, tylko widać często wieczorami całe rzesze pijanych nastolatków… Przeraża mie ten stan, bo ci ludzie w końcu kiedys będą musieli wziąć odpowiedzialność za swoje życie.

Szymoniak

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2017, 08:36:18 am »
Taka durna moda na bycie „dorosłym” w bardzo złym rozumieniu. Ale w przypadku córki koleżanki to wydaje mi się, że przyczyna jest trochę inna. Być może, jak Pani tak długo pracuje, męża nie ma to córka po prostu czuła się samotna i wpadła w towarzystwo, w którym ją akceptowano jako „swoją”, tylko musiała zachowywać się jak oni… jest bardzo dużo dzisiaj takich dzieciaków. Sam obserwuję, ile takich 14, 15 czy nawet 12 latków trafia na terapię alkoholową, bo piją już od np. 9 roku życia. To jest poważny problem tego, że wszyscy zachłysnęliśmy się posiadaniem, zamiast dzielić nasz czas na rodzinę. Fakt, że też i państwo jest po prostu drogie… W każdym razie jak najbardziej córkę trzeba wysłać na terapię, póki ma pani jeszcze taką możliwość. Później jest tylko ciężej.

Aguś

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2017, 10:20:20 am »
A to dlaczego?

Marcela

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2017, 12:31:09 pm »
Koledzy i koleżanki mają rację, najzwyczajniej później przymusowa terapia alkoholowa jest utrudniona przez fakt, że trzeba sprawę zgłosić do Gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. Muszą zaistnieć też określone przesłanki, aby komisja skierowała wniosek do sądu i dopiero to sąd wydaje wyrok, czy taka osoba wymaga przymusowego leczenia. A jeśli ta zdecyduje się nie stawić na leczeniu samodzielnie, to doprowadza ją policja.

Szymoniak

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2017, 02:03:27 pm »
Myślę, że wszystkie niezbędne informacje o tym może Pani znaleźć na stronie http://alkoholterapia.pl/oddzial-zamkniety-przymusowe-leczenie Jest to strona naprawdę dobrego ośrodka terapii alkoholowej, w którym radzili sobie z bardzo ciężkimi przypadkami. Mają przyjaznych i przede wszystkim profesjonalnych specjalistów, którzy na pewno będą w stanie pomóc Pani córce. Proszę jednak pamiętać, że nie można córki po prostu odesłać i zostawić. Ona będzie Pani potrzebować bardziej, niż kiedykolwiek dotąd.

Aguś

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2017, 07:25:46 am »
Zdaję sobie z tego sprawę, że to nie jest tak i nie zostawiłabym jej tam samej, oczywiście. W każdym razie na pewno skontaktuję się z tymi ludźmi. A Wam kochani bardzo dziękuję za całe zrozumienie, że nie potępiliście mnie, to dla mnie bardzo ważne. Pozdrawiam i trzymajcie się ciepło.

Marcela

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2017, 07:56:18 am »
Doskonale wiemy, ze ciężko jest dzisiaj wychować dziecko. Wy również się trzymajcie i powodzenia na terapii!

tatarski

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 16, 2017, 12:32:36 pm »
Z góry przepraszam za zmianę tematu ale nie wiem już gdzie mam pytać tym bardziej że problem jest poważny i wstydliwy. Moja dziewczyna jest w ciągu alkoholowym od 5 miesięcy, po wielu próbach przekonania jej udało mi się wymóc na niej leczenie w ośrodku. Tylko że nie wiem czy w takim stanie kwalifikuje się na detoks, czy powinna najpierw przerwać sama? Dziękuję za pomoc.

Katatonik

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 16, 2017, 01:35:06 pm »
Wydaje mi się że nie powinna sama przerywać tylko jak najszybciej isć do osrodka pod opiekę lekarza. Jak teraz odstawi sama to na pewno skończy się to w szpitalu. 5 miesiecy to cholernie dlugo gdzie byles przez ten czas?

tatarski

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2017, 08:16:16 am »
Za granicą byłem i pracowałem na chleb bo tak w tym kraju głosujecie od ponad 20 lat że nie da się tu żyć. Co mam teraz robić?

Szymoniak

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 17, 2017, 11:02:30 am »
Spokojnie, wiem że jest ci trudno. Jedź z nią do tego ośrodka poznandetoks.pl tam będą wiedzieli jak pomóc. Alkoholu niech sama nie odstawia, ale musicie się spieszyć bo ciąg trwa zdecydowanie za długo. Pamiętaj o jednym. Ona ma problem i ciebie potrzebuje, bedzie potrzebowac przez caly okres leczenia.

Kaczorowska

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 17, 2017, 12:52:22 pm »
Pewnie kwalifikuje się na detoks ale przez neta to każdy może postawić dowolną diagnozę. Również jestem za tym żeby pojechać do ośrodka. O tym ośrodku prowadzącym detoks w Poznaniu też słyszałam bardzo dobre opinie. Podobno mają najwyższą w kraju skuteczność leczenia, a osoby które przeszły kuracje prawie w ogóle nie wracają do nałogu, co jest olbrzymim sukcesem w dzisiejszych czasach. Ze swojej strony życzę wam wszystkiego dobrego i mam nadzieje ze sie pouklada.

tatarski

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 17, 2017, 01:49:54 pm »
Dzięki za pomoc. Jutro tam jedziemy, jestem już po telefonie i wiem o wiele wiecej. Na pewno jestem spokojniejszy.