Autor Wątek: Czy marihuana może uzależnić nastolatka  (Przeczytany 2107 razy)

Szymoniak

• Nowy użytkownik
  • *
Czy marihuana może uzależnić nastolatka
« dnia: Styczeń 18, 2016, 09:06:47 am »
Witam. Nastoletni syn ostatnio wrócił z wycieczki z Holandii i przywiózł stamtąd marihuanę. Nie wiem w jaki sposób ją pozyskał, bo nie chciał powiedzieć. On sądzi, że palenie tego od czasu do czasu to nic strasznego, nic złego mu się podobno nie dzieje. Czy to prawda, że marihuana jest bezpieczna? Kiedy powinienem zacząć się martwić? Próbowałem wyperswadować synowi zażywanie tego świństwa, ale on nie słucha. Z góry dzięki za pomoc.

BasiaN

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: Czy marihuana może uzależnić nastolatka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2016, 11:28:57 am »
Zawsze się tak mówi, że marihuana to nic, że to tzw miękki narkotyk, nie uzależnia, ma działanie lecznicze itp. itd… generalnie ponoć same plusy!  :) tylko wiele młodych ludzi zapomina o tym, że miękki czy nie, to jednak JEST narkotyk. No i niektórzy mają większe skłonności do popadania w uzależnienia, także trudno przewidzieć, jak będzie w przypadku twojego syna. Bardziej bym się martwiła, że skoro w jego towarzystwie praktykuje się takie zabawy, to czy czasem zaraz nie przejdą na twarde narkotyki, po których jest większy odlot…

Katatonik

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2016, 02:34:03 pm »
Przecież marihuana jest w Polsce nielegalna. Ile on ma lat? Do więzienia może pójść.

Szymoniak

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2016, 08:48:02 am »
Ma 16 lat. Dobra, w takim razie jak mu to wybić z głowy?

BasiaN

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2016, 10:46:43 am »
Są różne specjalistyczne poradnie albo ośrodki leczenia uzależnień. Co do ośrodka to znam niestety tylko jeden, w którym odbywałam kiedyś staż. Mogę polecić, nazywa się Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza, a mieści się pod Włocławkiem. Nie wiem na ile to ci pomoże, ale może mieszkasz tam gdzieś w okolicy. Mogę poszukać linka, jeśli jesteś zainteresowany to daj znać.

Szymoniak

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2016, 09:30:26 am »
Hmm niby trochę daleko, ale chyba nie mam wyboru. Można się z nimi skonsultować samodzielnie, czy od razu trzeba jechać z synem? Nie jestem pewien, czy to się kwalifikuje pod leczenie, ale pewne podejrzenia mam, że mocniejszych rzeczy też próbowali.

BasiaN

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2016, 11:46:55 am »
Przyznam, żę naszukałam się trochę w Google, ale się udało: http://osrodek.terapie-uzaleznien.com.pl/kontakt Ja sadze, że powinieneś tam dzwonić, pod tym linkiem są numery kontaktowe. Przez telefon na pewno udzielą ci jakieś informacji zwrotnej, niech to już lekarz oceni, czy trzeba leczyć, czy nie.