Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Szymoniak

Strony: [1] 2
1
Nie ma za co, ciesze sie ze moglem cos podpowiedzieć :)

2
Dokładnie, z ważniejszych rzeczy warto dodać że mają świetnych psychologów. Potrafią rozmawiać z ludźmi przez co nie czujesz się jak na przesłuchaniu. Praca z alkoholikami jest trudna, trudno ich otworzyć i zachęcić do szczerości dlatego to tak ważna część leczenia.

3
Jeśli zależy ci na kompleksowym skutecznym leczeniu to najlepiej poczytać na tej stronie: poznandetox.pl jak to wygląda. Oferują pełną terapię ale co ważniejsze dostosowują pod chorego. Nie lecą jednym schematem ze wszystkimi którzy do nich trafiają. Przechodzi się dokładny wywiad i badania, później na ich bazie tworzą plan. Znam osobę której pomogli także myślę że warto.

4
Tak trzymaj. Grunt to być drużyną nawet jak chwilowo gra toczy się nie po myśli, pozdrawiam.

5
Spokojnie, wiem że jest ci trudno. Jedź z nią do tego ośrodka poznandetoks.pl tam będą wiedzieli jak pomóc. Alkoholu niech sama nie odstawia, ale musicie się spieszyć bo ciąg trwa zdecydowanie za długo. Pamiętaj o jednym. Ona ma problem i ciebie potrzebuje, bedzie potrzebowac przez caly okres leczenia.

6
Myślę, że wszystkie niezbędne informacje o tym może Pani znaleźć na stronie http://alkoholterapia.pl/oddzial-zamkniety-przymusowe-leczenie Jest to strona naprawdę dobrego ośrodka terapii alkoholowej, w którym radzili sobie z bardzo ciężkimi przypadkami. Mają przyjaznych i przede wszystkim profesjonalnych specjalistów, którzy na pewno będą w stanie pomóc Pani córce. Proszę jednak pamiętać, że nie można córki po prostu odesłać i zostawić. Ona będzie Pani potrzebować bardziej, niż kiedykolwiek dotąd.

7
Taka durna moda na bycie „dorosłym” w bardzo złym rozumieniu. Ale w przypadku córki koleżanki to wydaje mi się, że przyczyna jest trochę inna. Być może, jak Pani tak długo pracuje, męża nie ma to córka po prostu czuła się samotna i wpadła w towarzystwo, w którym ją akceptowano jako „swoją”, tylko musiała zachowywać się jak oni… jest bardzo dużo dzisiaj takich dzieciaków. Sam obserwuję, ile takich 14, 15 czy nawet 12 latków trafia na terapię alkoholową, bo piją już od np. 9 roku życia. To jest poważny problem tego, że wszyscy zachłysnęliśmy się posiadaniem, zamiast dzielić nasz czas na rodzinę. Fakt, że też i państwo jest po prostu drogie… W każdym razie jak najbardziej córkę trzeba wysłać na terapię, póki ma pani jeszcze taką możliwość. Później jest tylko ciężej.

8
Inne uzależnienia behawioralne / Odp: palenie - wszelakie
« dnia: Luty 10, 2016, 02:07:55 pm  »
może i czesto uzaleznia.

9
Hmm niby trochę daleko, ale chyba nie mam wyboru. Można się z nimi skonsultować samodzielnie, czy od razu trzeba jechać z synem? Nie jestem pewien, czy to się kwalifikuje pod leczenie, ale pewne podejrzenia mam, że mocniejszych rzeczy też próbowali.

10
Ma 16 lat. Dobra, w takim razie jak mu to wybić z głowy?

11
Inne uzależnienia behawioralne / Czy marihuana może uzależnić nastolatka
« dnia: Styczeń 18, 2016, 09:06:47 am  »
Witam. Nastoletni syn ostatnio wrócił z wycieczki z Holandii i przywiózł stamtąd marihuanę. Nie wiem w jaki sposób ją pozyskał, bo nie chciał powiedzieć. On sądzi, że palenie tego od czasu do czasu to nic strasznego, nic złego mu się podobno nie dzieje. Czy to prawda, że marihuana jest bezpieczna? Kiedy powinienem zacząć się martwić? Próbowałem wyperswadować synowi zażywanie tego świństwa, ale on nie słucha. Z góry dzięki za pomoc.

12
Pracoholizm / Odp: Poszukiwani do programu
« dnia: Styczeń 15, 2016, 09:22:34 am  »
To chyba już niezbyt aktualne ?

13
Komputer i sieć / Odp: Pytanie o czas.
« dnia: Styczeń 15, 2016, 09:21:54 am  »
Teraz to i smartfon to rodzaj komputera i każdy z nas ma go ciągle przy sobie więc spędzamy w siec ibardzo duzo czasu ;) Jakies facebooki etc.

14
Seks / Odp: no to teraz kto zacznie wąteK
« dnia: Grudzień 02, 2015, 11:07:12 am  »
Wiesz Ken, nie jestem osobą aż tak wierzącą, że kazałbym Ci się modlić. Ja raczej to kazałbym tu poszukać ośrodka, w którym ona zechce się leczyć, gdzie zapewnią jej anonimowośc. Na fundusz z nfz nie licz. Wiem, że kadra bardzo dobrych terapeutów jest w osordku Oaza we Włocławku, prowadzą tam nawet terapie dla młodzieży. Poszperaj w necie, wez sprawy w swoje ręce i porozmawiaj z dziewczyną. Biernośc nie będzie waszym sprzymierzeńcem, a terapia internetowa tu na pewno nie pomoże.

15
Inne uzależnienia behawioralne / Odp: nietypowe uzależnienia
« dnia: Październik 02, 2015, 11:41:35 am  »
Uzaleznić się można od wszystkiego i w sumie przedmiot/czynność czy inne elementy są nie ważne bo uzależnienie to uzależnienie.

Strony: [1] 2